آمار سایت
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 42 on Mon Jul 16, 2012 2:08 pm
Online Support

حذف دوره طرح رشته پزشكي

Go down

حذف دوره طرح رشته پزشكي

Post  javad.m on Tue Dec 08, 2009 3:20 am

اختياري شدن دوره خدمت طرح پزشكان در نوبت رسيدگي مجلس است

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: طرح اختياري شدن دوره طرح پزشكان در كميسيون بهداشت تصويب شده و منتظر تصويب آن در صحن علني مجلس هستيم.

رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: مدتهاست كه طرح مربوط به حذف دوره اجباري طرح پزشكان و تغيير آن به يك دوره اختياري در كميسيون بهداشت مجلس تصويب شده و براي طرح در صحن علني مجلس به هيئت رئيسه مجلس تحويل شده است اما طرحهاي مختلف دوفوريتي و يك فوريتي اجازه مطرح شدن اين طرح را نداده است.
وي افزود: در زمان حاضر اجباري بودن طرح پزشكان و نبود امكانات و حقوق پايين اين پزشكان براي خدمات در مناطق محروم باعث شده بسياري از اين مناطق خالي از پزشك باشد و به اين ترتيب هم پزشكان و هم مردم اين مناطق متضرر شده‌اند.
وي گفت: پيشنهاد ما در اين طرح اين بود كه اين طرح را اختياري كنيم و به جاي آن امتيازات تشويقي و حقوق بيشتري را براي پزشكان و فارغ التحصيلان پزشكي قرار دهيم مانند اينكه از اين پزشكان در طرح پزشك خانواده استفاده شود يا امتيازاتي براي ادامه تحصيل اين پزشكان در نظر گرفته شود.
وي افزود: در گذشته پرداخت حقوق 300 هزار توماني به پزشكاني كه براي دوره طرح به روستاهاي مناطق محروم مي‌رفتند و خانه‌اي در روستاها نداشتند كه امنيت و رفاه آنها را تامين كند موجب مي‌شد كه فقط حدود 1340 پزشك در روستاها باشند اما با اجراي طرح پزشك خانواده، افزايش حقوق و ايجاد خانه‌هاي مناسب براي پزشكان در روستاها، اكنون 6 هزار پزشك به روستاها رفته‌اند و اگر اين شرايط براي پزشكان مشمول دوره طرح نيز فراهم شود قطعاً تعداد زيادي از فارغ التحصيلان پزشكي داوطلب فعاليت در اين طرح خواهند بود.
رضايي گفت: در طرح اختياري شدن دوره طرح خدمت پزشكان تشويقهايي نيز براي ادامه تحصيل آنان پيش بيني شده است همچنين پيشنهاد شده است كه از بين فرزندان و ديپلمه هاي هر استان و هر شهرستان سهميه‌اي براي پذيرش در رشته پزشكي در نظر گرفته شود و از آنان تعهد گرفته شود كه سالهايي را در منطقه خودشان خدمت كنند.
منبع خبر :خبرگذاري فارس
نظر همكلاسي هاي عزيز در اين باره چيه ؟
avatar
javad.m

تعداد پستها : 34
Join date : 2009-11-16
آدرس پستي : javad_maro2009@yahoo.com

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum