Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
آمار سایت
Who is online?
In total there are 12 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 12 Guests

None

[ View the whole list ]

Most users ever online was 47 on Tue Nov 19, 2019 8:21 pm
Online Support

لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده)

3 posters

Go down

لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده) Empty لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده)

Post  shakiba Thu Dec 24, 2009 1:46 pm

استادى در شروع کلاس درس، ليوانى پر از آب به دست گرفت. آن را بالا نگاه داشت که همه ببينند. بعد از شاگردان پرسيد: به نظر شما وزن اين ليوان چقدر است؟ شاگردان جواب دادند 50 گرم، 100 گرم، 150 گرم.
استاد گفت: من هم بدون وزن کردن، نمي دانم دقيقاً وزنش چقدر است. اما سوال من اين است: اگر من اين ليوان آب را چند دقيقه همين طور نگه دارم، چه اتفاقى خواهد افتاد.
شاگردان گفتند: هيچ اتفاقى نمي افتد. استاد پرسيد: خوب، اگر يک ساعت همين طور نگه دارم، چه اتفاقى مي افتد؟ يکى از شاگردان گفت: دست تان کم کم درد مي گيرد. حق با توست. حالا اگر يک روز تمام آن را نگه دارم چه؟
شاگرد ديگرى جسارتاً گفت: دست تان بي حس مي شود. عضلات به شدت تحت فشار قرار مي گيرند و فلج مي شوند. و مطمئناً کارتان به بيمارستان خواهد کشيد و همه شاگردان خنديدند. استاد گفت: خيلى خوب است. ولى آيا در اين مدت وزن ليوان تغيير کرده است؟ شاگردان جواب دادند: نه پس چه چيز باعث درد و فشار روى عضلات مي شود؟ من چه بايد بکنم؟
شاگردان گيج شدند: يکى از آنها گفت: ليوان را زمين بگذاريد. استاد گفت: دقيقاً . مشکلات زندگى هم مثل همين است. اگر آنها را چند دقيقه در ذهن تان نگه داريد، اشکالى ندارد. اگر مدت طولاني ترى به آنها فکر کنيد، به درد خواهند آمد. اگر بيشتر از آن نگه شان داريد، فلج تان مي کنند و ديگر قادر به انجام کارى نخواهيد بود.
فکر کردن به مشکلات زندگى مهم است. اما مهم تر آن است که در پايان هر روز و پيش از خواب، آنها را زمين بگذاريد. به اين ترتيب تحت فشار قرار نمي گيريد، هر روز صبح سرحال و قوى بيدار مي شويد و قادر خواهيد بود از عهده هر مسئله و چالشى که برايتان پيش مي آيد، برآييد! دوست من، يادت باشد که ليوان آب را همين امروز زمين بگذار. زندگى همين است!
shakiba
shakiba

تعداد پستها : 27
آدرس پستي : avaana10@yahoo.com

Back to top Go down

لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده) Empty Re: لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده)

Post  mahyar Thu Dec 24, 2009 5:00 pm

matnetun kheili ali bud vaghan az khundanesh lezat bordam mamnun لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده) Icon_biggrin
mahyar
mahyar

تعداد پستها : 142
آدرس پستي : mahyar.taghvaie@yahoo.com

Back to top Go down

لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده) Empty Re: لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده)

Post  mahdis Fri Dec 25, 2009 11:16 am

kheili ziba bud shakiba joooooooooon لیوان آب ومشکلات(داستانی آموزنده) Lol
mahdis
mahdis

تعداد پستها : 173

Back to top Go down

Back to top